Неділя
05.05.2024
17:15
Вітаю Вас Гость
RSS
 
Петричанський НВК
Головна Реєстрація Вхід
Історико-географічний портрет села Петричанка »
Меню сайту

НУШ

Посібники

Категорії розділу
Мої файли [0]
привітання [1]
історія села [1]
видатні особистості [1]
розвиток освіти [1]
духовність [1]
розвиток культури [1]
традиції [1]
легенди [1]
спорт [1]

Куточок психолога

Міні-чат
200

Наше опитування
Оцініть наш сайт :)
Всього відповідей: 565

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайти педагогів

Головна » Файли » розвиток культури

Умільці нашого села
27.03.2013, 14:28

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ

Виконавець пошуково-творчої роботи: вчитель початкових класів Шелепюк Світлана Михайлівна

Умільці нашого села

      В молодій родині колгоспників Шелепюків підростав старший син Василько, коли одного березневого дня на світ зявився маленький Олексійко.  Змалечку хлопчик ріс кмітливим та допитливим. Батько працював на цегельному заводі, який знаходився під самим лісом. Мати часто виряджала діток віднести батькові обід, і поки тато обідав, хлопчики бродили лісом. Вже тоді маленький Олексійко закохався в природу рідної Буковини. З роками ця любов ставала все більшою.

    Після закінчення школи Олексій вступив до Хотинського сільськогосподарського технікуму на механіка. Закінчивши навчальний заклад юнак пішов  працювати. У вільний від роботи час він вирушав до лісу  у пошуках дивовижних знахідок. Іноді Олексій знаходив гілку, яка нагадувала йому птаха в польоті, сухий корінь був схожий на роги оленя, а екзотичні відростки -  якусь тварину чи рослину. В душі виникало нестримне бажання зробити з них справжні витвори мистецтва, і хлопець брав знахідки додому, обробляв їх, шліфував, покривав лаком. Серце підказувало, що і як потрібно робити, а творчій уяві не було меж.

     Шелепюк Олексій Костянтинович різьбяр –  самоук. З року в рік він самостійно удосконалював свою майстерність,  вивчав різноманітні способи обробки дерева. Так у нього зявилась незвичайна колекція картин природи, рослинного і тваринного світу, яку він створив власноруч спеціальними залізними різцями на липових дощечках.

    Нині пан Олексій - батько. У нього вже доросла донька, і , можливо, десь у душі, мріє про онука, якому зможе прищепити любов до природи, до праці, до краси.

    Чудернацькі витвори майстра прикрашають оселі його рідних, друзів. Невеличку колекцію власних робіт він передав  для вихованців Петричанського навчально-виховного комплексу. Вони доречно прикрашають альтанку нашого  закладу.

    Потяг до краси, прагнення творити  - прикметна риса людини. Люди з добрим серцем, відкритою душею і золотими руками роблять наш світ красивішим і колоритнішим. Їм неважливі слава і похвала. Вони творять красу за покликом серця. І такі люди живуть у нашому селі Петричанка.

   І так  хочеться, щоб  такі, як пан Олексій, мали гідних продовжувачів їхньої мистецької справи.

 


Категорія: розвиток культури | Додав: Petrivna
Переглядів: 869 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Офіційні сайти


МОН України

Департамент освіти і науки

ІППОЧО

Глибоцький районний методичний центр

Інформаційна система управління освітою


Дружні сайти