Четвер
28.03.2024
21:25
Вітаю Вас Гость
RSS
 
Петричанський НВК
Головна Реєстрація Вхід
Сторінка музкерівника »
Меню сайту

НУШ

Посібники

Куточок психолога

Міні-чат
200

Наше опитування
Хто до нас сьогодні завітав?
Всього відповідей: 442

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайти педагогів

Музичне виховання дітей

Музичне виховання дітей - це синкретичний творчий процес, який відповідає їхнім етико-естетичним потребам та гарантує інтенсивність емоційно-почуттєвих зусиль, збуджує прояви творчості, забезпечує поліваріантність вибору засобів ведення продуктивної діяльності.

Музичне виховання не лише залучає дитину до світових культурних надбань, а й формує її ціннісне ставлення до навколишнього світу, дає змогу гармонійно розвиватися.

Вплив музики на емоційний, творчий, психічний розвиток дитини безперечний. Музика здатна викликати у малюка шквал почуттів і переживань.

Вже в перші місяці дитина прислухається до мелодійних та заколисуючих звуків колискової, жваво реагує на танцювальну музику, зупиняє погляд на музичному інструменті, що звучить.

Музичні здібності у дітей проявляються дуже рано. Музика постійно викликає в дитини посмішку, рух, вона вся ніби перетворюється та пожвавлюється.

З віком емоційний відгук дитини на музику носить більш визначений характер. Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в дитячому садку.

Музична практика дитини виявляється через сприйняття музики, її виконання та музично-освітню діяльність.

У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різними музичними творами, набувають певні знання, виробляють уміння й навички слухання музики, співу, музично-ритмічних рухів.

Адже, гра на музичних інструментах-це один з видів дитячої виконавської діяльності, яка надзвичайно приваблює дошкільнят.

У процесі гри на музичних інструментах удосконалюються естетичне сприйняття й естетичні почуття дитини.



Гра на музичних інструментах використовується:


• на музичних заняттях;

• в процесі театральної діяльності дошкільників;

• під час виступів дошкільників на святах;

• у гуртковій роботі.

Для багатьох дітей гра на дитячих музичних інструментах допомагає передати почуття, внутрішній духовний світ.

Це прекрасний засіб не лише їх індивідуального розвитку, а й розвитку мислення, творчої ініціативи, свідомих відносин між дітьми.

Тому в своїй роботі я приділяю велику увагу навчанню дітей грі на музичних інструментах.



Як розвивати музичні здібності дитини?

Музика для малюка - чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух
та емоційна чутливість.
Чи можна розвинути музичні здібності у дітей?
Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам?
Коли і як прилучати малят до музики?
Цій багато інших запитань ставлять батьки.
Що ж, знати це справді дуже важливо.
На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!
Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.
Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментальних п’єс. Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисовувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.
Ось ви ввімкнули програвач. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з’являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.
Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п’єс П.І.Чайковського: «Нова лялька» і «Хвороба ляльки» з «Дитячого альбому».
«Послухай уважно музику, - кажете ви, - подумай, яка вона, про що може розповісти». Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина звичайно правильно визначає її характер.
Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліплені.
Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.

Природа щедро нагородила кожного з нас: вона дала нам все, щоб бачити, відчувати все, що нас оточує, дозволила чути багатство навколишніх звуків. Всі ми від природи музикальні. Про це необхідно знати і пам’ятати кожному дорослому, тому що саме від нас залежить, якою стане в майбутньому наша дитина, як зможе вона розпорядитися своїм природнім даром. Кожна людина приходить до музичного мистецтва своїм шляхом. Ніколи не приклеюйте дитині ярлик «нездібна» (це найпростіше) – краще зробіть все, щоб розвинути її природну музикальність. Музика дитинства – хороший вихователь і друг на все життя. Подружіть з нею малюка! А для цього постарайтеся:
створити вдома фонотеку записів класичної, народної, сучасної дитячої музики;
купувати музичні іграшки (брязкальця, гармошки, дудки та ін.) та виготовляти їх самостійно чи разом з дитиною;
заохочувати будь-які прояви танцювальної та пісенної творчості малюка, співати й танцювати разом з ним;
якщо Ви володієте грою на якому-небудь музичному інструменті, як можна частіше акомпанувати своєму малюкові, коли він співає чи танцює;
відвідувати зі своєю дитиною музичні концерти, театральні вистави;
шукати музику всюди: вдома, в місті, в парку, в лісі, на березі річки і моря.
Чим активнішим буде спілкування Вашої дитини з музикою, тим радіснішими, бажанішими будуть нові зустрічі з нею, а Ваш малюк виросте справжнім шанувальником музичного мистецтва! 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Офіційні сайти


МОН України

Департамент освіти і науки

ІППОЧО

Глибоцький районний методичний центр

Інформаційна система управління освітою


Дружні сайти

Архів записів