тести »

"Життя дитини і її успіхи в школі"

Тест для батьків
Інструкція: на кожне твердження слід дати відповідь
"так" чи "ні"
1. Я розвиваю в дитині позитивне сприйняття його можливостей, здібностей.
2. Я надав кімнату або частину кімнати виключно для занять дитини.
3. Я привчаю дитину (з мінімальною допомогою і, як правило, самостійно) вирішувати свої проблеми, приймати рішення, піклуватися про свої обов'язки.
4. Я показую дитині можливості знайти книги і потрібні для її занять матеріали (використовуючи особисті, суспільні, шкільні бібліотеки).
5. Я ніколи не відмовляю дитині в проханні почитати їй.
6. Я постійно беру дитину в поїздки, подорожі, на екскурсії по цікавих місцях (відвідини музеїв, театрів та інше).
7. Я вітаю ігри і спілкування моєї дитини з друзями.
8. Я часто виконую разом з дитям одну і ту ж справу.
9. Я піклуюся про фізичне здоров'я дитини ( харчування, гартування зарядка, заняття спортом).
10. Я стежу, щоб малюк дотримувався режиму дня: вставав і лягав в один і той же час, мав годинник для занять, прогулянок, ігор і так далі...

Оцінка тесту

Порахувати кількість плюсів (відповідь "так"). Кожна позитивна відповідь оцінюється в один бал. Розділивши отриману суму на 10 (кількість тверджень) отримуємо середньоарифметичне число.
1-й рівень (1- 0,7 балу)
Ви правильно організовуєте шкільне життя дитини. Малюк має всесторонні інтереси, підготовлений до спілкування з дорослими і товаришами. При такому вихованні ви можете розраховувати на хороші успіхи в навчанні.
2-й рівень (0,6-0,4 балу)
У вас можуть виникнути деякі проблеми в навчанні дитини. Задумайтеся, чи є ви надзвичайно активними, чи не блокуєте ви "поле свободи" дитини, чи досить часу дитя спілкується з однолітками? Ваші роздуми дозволять вам визначити оптимальну стратегію виховання.
3-й рівень (0,3-0 балів)
У вашому досвіді просліджується головна помилка - надмірна опіка дитини, підміна зусиль дитяти власною активністю. Ви недостатньо даєте йому спілкуватися з однолітками, заважаєте йому набувати соціального досвіду.
Сподіваємося, що ваша самокритичність принесе успіх у виховній стратегії.

Тест узятий з журналу "Початкова школа"

Чи готова дитина до школи ?
Тест
   Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
 Чи думає Ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво?
 Чи може Ваша дитина самостійно сидіти над якоюсь справою, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)
 Чи Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?
 Чи вміє Ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п’яти речень?
 Чи може Ваша дитина розповісти напам’ять кілька віршів?
 Чи вміє вона відміняти іменники за числами?
 Чи вміє Ваша дитина читати по складах або цілими словами?
 Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і назад?
 Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання й додавання одиниці?
 Чи правильно, що Ваша дитина має тверду руку?
 Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?
 Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)
 Чи може вона зібрати пазли з п’яти частин за хвилину?
 Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?
 Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі: помідори, морква, цибуля)?
 Чи любить Ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо?
 Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?
  Кожна позитивна відповідь оцінюється в 1 бал. Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту.

Отже, якщо їх:
  15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви не дарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна легко подолати;
  10 – 14 – ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які ви відповіли "ні”, підкажуть Вам, над чим іще потрібно попрацювати;
  9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те, чого вона не вміє.
Результати можуть Вас розчарувати. Але пам’ятайте, що всі ми – учні у школі життя. Дитина не народжується першокласником, готовність до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції. Вправи, завдання, ігри, обрані Вами для розвитку дитини, легко і весело можна виконувати з мамою, татом, бабусею, старшим братом – з усіма, хто має вільний час і бажання навчатися разом з дитиною. Добираючи завдання, зверніть увагу на слабкі місця розвитку дитини.

«  Квітень 2024  »